Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/snv.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Drukowane wzory masek

Szablony masek do wydruku

Bale przebierańców w okresie karnawału są na porządku dziennym. Na imprezach tego typu bawią się i dzieci, i dorośli, od poniedziałku do niedzieli, niejednokrotnie od wieczora aż do białego rana. Udział w takim balu, to bez wątpienia ogromna przyjemność, aczkolwiek nie tylko z racji samej zabawy- tańców, gier i konkursów z nagrodami, ale także ze względu na możliwość poddania się niebywałej metamorfozie! Wcielić się w super bohatera? O tak! Założyć królewskie szaty? No ba! Ucharakteryzować się na zielonego stwora? A jak! Lubimy przebieranki, lubimy się zmieniać, lubimy zaskakiwać swoim wyglądem toteż, bardzo chętnie wskakujemy w niecodzienne kostiumy i… bawimy się! Bo w karnawale trzeba szaleć na całego!

Sam strój, to jednak nie wszystko. To znaczy, są stylizacje, które wymagają czegoś więcej, np. wymyślnej fryzury czy nawet założenia peruki; włożenia dziwnego nakrycia głowy czy innego, równie charakterystycznego dodatku wzmacniającego efekt, a nawet pomalowania ciała. Co to za Shrek, który nie jest zielony, albo co to za Harry Potter bez okularów i różdżki, co to za królowa bez korony? No właśnie. Niby takie małe szczegóły, a jednak tak istotną rolę odgrywają. Kto, to widział żeby Spiderman miał odsłoniętą twarz, kto to widział żeby Batman czy Zorro nie zakryli oczu… (stroje na bale maskowe dla panów). MASKA na twarzy, to jest to! Idealny kamuflaż!

W sklepach tematycznych, a nawet w dużych sklepach sieciowych w okresie karnawału, kupimy gotowe produkty, np. maski weneckie. Z kolei, w Internecie, jak również w specjalnych zeszytach i książkach, znajdziemy szablony do wydrukowania i wycięcia, na bazie których stworzymy wspaniałe maski na bal przebierańców. Do ich dekoracji możemy użyć najróżniejszych produktów. Właściwie, to możemy posłużyć się wszystkim, co mamy pod ręką, nawet produktami spożywczymi. Wystarczy ruszyć głową, rozbudzić wyobraźnię i działać!

Podczas robienia ozdób, dekorowania masek, liczy się kreatywność i pomysłowość. Materiały wykorzystywane w trakcie pracy, to sprawa drugorzędna. Niemniej, karnawał, to błysk, a błysk, to m.in. cekiny, brokat, metaliczne tasiemki i wstążki– nie powinno ich zabraknąć. Do dekoracji masek użyjmy też farb i pisaków oraz tkanin. Właściwie, to niektóre typy masek, jak chociażby Zorro czy Batmana możemy w całości wyciąć z tkaniny, obszyć i gotowe!