Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/snv.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Stroje karnawałowe jak z bajki

Bajkowe kostiumy na karnawał dla dziewczynek

Mówi się, że dziewczynki, już od najmłodszych lat, nie marzą o niczym innym jak tylko o księciu, który przyjedzie do nich na białym koniu oraz o pięknej sukience z bufkami i falbankami, w której udadzą się z ukochanym na bal. Rzeczywiście, coś w tym jest. Małe damy chcą być księżniczkami, a jak wiadomo, skoro jest księżniczka, to musi być ona obowiązkowo odziana w piękne szaty, a żeby księżniczka był szczęśliwa, to nie może zabraknąć u jej boku przystojnego, bogatego, równie wspaniale ubranego księcia. Co ciekawe, okazuje się, że z marzeń się nie wyrasta. Wiele kobiet, już dorosłych, nadal pragnie bajkowego życia z tą jednak różnicą, chcą one widzieć siebie nie w sukni balowej, a ślubnej. Obok siebie zaś, chcą widzieć nie tyle księcia, co męża. Tak czy owak, prawda jest taka, że prędzej czy później spełni się zarówno życzenie małej, jak również dużej damy. Ta duża stanie na ślubnym kobiercu, ta mała zaś, założy balową kreację i pójdzie na bal- na karnawałowy bal przebierańców…

Chłopięce przebrania karnawałowe mają różnorakie charaktery: mali mężczyźni chcą być super bohaterami, podejrzanymi typami, słodkimi zwierzakami, śmiesznymi postaciami równie bardzo, jak strasznymi potworami. Stąd też, w wypożyczalniach strojów, działy dziecięce- chłopięce, pękają w szwach od ilości kostiumów. W przypadku dziewczyńskich przebrań asortyment owszem, jest ogromny, aczkolwiek niekoniecznie ze względu na różnorodność, lecz ilość dostępnych modeli. Praktycznie 90 procent kostiumów karnawałowych dla dziewczynek, stanowią bowiem sukienki księżniczek i królowych.

Królewna Śnieżka, Śpiąca Królewna, Złotowłosa, Roszpunka, Księżniczka na ziarnku grochu, Królewna Fiona, Królowa Śniegu, Dobra Wróżka– to tylko nieliczne postaci, w które chciałyby się wcielić nasze pociechy, gdy zbliża się karnawałowe szaleństwo. Równie popularne, co kreacje księżniczek są: strój Czerwonego Kapturka, elfa/ elfowej wróżki- Dzwoneczka (przyjaciółki Piotrusia Pana), baletnicy, tancerki flamenco, gwiazdy Bollywood czy Indianki.

Niemniej, coraz częściej, na kinderbalach, pojawiają się postaci nie będące księżniczkami. Rzadko, bo rzadko, ale jednak. Tym samym, jest szansa, że w tłumie księżniczek wypatrzymy biedronkę, motyla, Pszczółkę Maję (być może nawet w towarzystwie Gucia), Myszkę Mickey, kwiatuszka, rudowłosą Pippie, cheerleaderkę, anioła, diabła i wiele innych. Nie zdziwmy się też, gdy zobaczymy dziewczynkę w stroju Spiderman’ a czy Zorro.